RENOVA, s. r. o. Vodárenská 380, 517 01 Solnice

Dálkové odečty měřidel

On-line odečty vodoměrů a měřičů tepla

Online portál www.odectyvodomeru.cz

Představujeme Vám systém  dálkových odečtů vodoměrů a měřičů tepla. V souladu s platnou legislativou nabízíme řešení jak zajistit dálkový odečet vody a tepla v bytových domech. Realizujeme kompletní dodávku a montáž bytových, domovních i průmyslových vodoměrů, měřičů tepla a poměrových indikátorů spotřeby tepla s dálkovým odečtem.

Portál www.odectyvodomeru.cz

Image

Jaké výhody přináší řešení dálkových odečtů měřidel?

  • odečet hodnot z měřidel provedete jednoduše kdykoliv bez účasti samotného odběratele, bez vstupu do objektu a bytu
  • komfort odečtu se neporovnatelně zvýší oproti vizuálním odečtům, odečítání bude navíc i bezpečnější, protože není nutné vstupovat do špatně přístupných míst, šachet apod.
  • vodoměry jsou vybaveny funkcí alarmových hlášení a dokáží tak upozornit na případné problémy, např. únik vody, zpětný průtok, zastavení vodoměru, nežádoucí manipulaci apod.
  • výsledné odečty jsou v elektronické podobě pro další použití (vyúčtování, fakturace atd.)

Chcete nezávazně vyzkoušet aplikaci on-line odečty měřidel?

Zašleme Vám přístupové údaje do aplikace!

Ukázka aplikace on-line odečty měřidel

Jak probíhá dálkový odečet měřidel ?

Naši technici pro Vás rádi připraví řešení na míru.

On-line odečet

Pro on-line odečty využíváme technologii LoRaWAN. Vlastní odečet měřidel se provádí zcela automaticky bez fyzické účasti technika v objektu či bytu. Údaje o spotřebě a případných alarmových hlášení (únik vody, zpětný průtok, …) máte kdykoliv k dispozici. Měřidla jsou vybavena integrovaným LoRa modulem, přenos dat pak zabezpečuje anténa (gateway), která posílá data prostřednictvím internetu do naší webové aplikace dálkových odečtů. K dispozici jsou antény pro venkovní i vnitřní instalaci. Anténu je vhodné instalovat na místo s nejlepším dosahem, připojením na 230 V a internet prostřednictvím LAN kabelu nebo datovou SIM kartou.

Image

Odečet pochůzkou

Pro odečet pochůzkou si vystačíte s notebookem, ke kterému Vám poskytneme RRS odečtový software a přijímací USB anténu. Měřidla jsou vybavena radiomodulem, který v pravidelných intervalech vysílá svůj stav. Při vlastním odečtu jednoduše procházíte s notebookem před domem (nebo pomalu projíždíte autem ulicí) a přijímáte signály z jednotlivých měřidel.

Image

Poptáváte řešení pro provádění dálkových odečtů měřidel ?

Obraťte se s důvěrou na nás. Naši obchodní zástupci jsou připraveni řešit vaše požadavky.

Hledat